خانه / اخبار / خانه هوشمند بیسیم

خانه هوشمند بیسیم

خانه هوشمند بیسیم

خانه هوشمند بیسیم – در گذشته، اتوماسیون خانگی با موانع فاصله در خانه های بزرگ و ساختمان های تجاری مواجه بود؛ چرا که شبکه محدود به مسافتی بود که می توانست سیگنال ها حرکت کنند. تفاوت در سیم کشی الکتریکی، نیازمند اتصالات فازی برای انتقال سیگنال ها از یک مدار الکتریکی به دیگری بود. پیاده سازی اتوماسیون خانگی در خانه‌های بزرگ با فاصله‌های سیم‌کشی طولانی باعث تضعیف سیگنال‌ها و عملکرد پراکنده‌ای می‌شد. 

 

خانه هوشمند بیسیم

 

درخواست علاقه مندان به اتوماسیون خانگی از طراحان سیستم این است که هوشمندسازی بیشتری در خانه هوشمند خود داشته باشند. مطمئنا، روشن کردن چراغ ها با کنترل از راه دور از سراسر اتاق عالی بود، اما نیاز به خاموش شدن تلویزیون در طبقه اتاق کودکان، زمانی که وقت خواب آن هاست نیز احساس می‌شد.

خانه هوشمند بی سیم

مالکان خانه‌های بزرگ، خانه هوشمند ببسیم را به عنوان یک راه حل جدید برای ساخت و گسترش سیستم‌های اتوماسیون خانه خود در نظر گرفتند. با استفاده از دستگاه‌های بی سیم، مسائل سیم کشی برق دیگر یک مشکل نبود:

– هنگام استفاده از سیستم‌های بی‌سیم فرکانس رادیویی (RF)، تفاوت در سیم کشی اصلا مهم نبود.
– با استفاده از سیستم‌های ترکیبی (شامل سیم کشی‌های RF و سیم کشی برق)، سیستم‌های مختلف بدون هیچ زحمتی به هم متصل می‌شوند. نصب و راه اندازی آسان خواهد بود و تنها کافی است که دستگاه درست را به خروجی درست متصل کنید.

چگونه اتوماسیون خانگی بیسیم برد شبکه را افزایش داد ؟

سیستم وایرلس (بیسیم) بر موانع غلبه کرد. سیستم‌های برق مانند X10 هر چه قدر دورتر سفر می‌کردند، بیشتر احتمال داشت که تضعیف شوند و از بین بروند.

مهندسان به این نتیجه رسیده اند که ویژگی‌های جدیدی برای محصولات بی‌سیم طراحی کرده اند که با ایجاد هر دستگاه فعال یک تکرار کننده (رپیتتور) ، مانع فاصله را از بین می‌برند. هر دستگاه در خانه هوشمند بیسیم فعال هر سیگنالی را که می‌شنود تکرار می‌کند. در حالی که روش‌های انجام این کار با هر تولید کننده متفاوت است (INSTEON، ZigBee یا Z-Wave)، نتیجه مسافت‌های طولانی‌تری است که سیگنال می‌تواند حرکت کند. (توجه داشته باشید، با این حال، منظوز از مسافت، بی نهایت نیست؛ دستگاه‌های بیسیم طراحی شده‌اند تا سیگنال‌ها را در حداکثر سه دستگاه تا قبل ازبین رفتن سیگنال، تکرار کنند.)

فن آوری بیسیم فراتر از خانه

به دلیل اندازه فیزیکی آنها، اکثر ساختمان‌های تجاری تا زمانی که بی‌سیم به صحنه برسد، نمی‌تواند از فناوری‌های خانه هوشمند بیسیم استفاده کنند. با استفاده از بی سیم، استفاده های جدید در فروشگاه‌های خرده فروشی، امکانات زندگی، هتل‌ها و محیط اداری به واقعیت تبدیل شده اند. همانطور که در خانه، با استفاده از دستگاه‌های فعال بی سیم، تفاوت‌ها در سیم کشی برق در ساختمان‌های تجاری بی اثر و با قابلیت تکرار پذیری، قابلیت اطمینان سیستم در فاصله‌های طولانی را افزایش می‌دهد.

منبع :

https://www.lifewire.com/wireless-home-automation-817679

همچنین ببینید

فیبارو ID

شناسه فیبارو

پلتفرم جدید ورود به سیستم فیبارو – شناسه فیبارو کاربر گرامی خرسندیم که اعلام نماییم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *