خانه / مطالب آموزشی / راه اندازی مجدد مرکز کنترل فیبارو

راه اندازی مجدد مرکز کنترل فیبارو

ریست کردن مرکز کنترل

گاهی اوقات مشکلاتی پیش می‌آید که نیاز به راه اندازی مجدد (Reset) دستگاه دارید یا شاید می‌خواهید یک مرکز کنترل ( Home Center) قدیمی را به یکی از دوستان خود بدهید و نیاز به از بین بردن اطلاعات شخصی خود از مرکز کنترل فیبارو دارید.این متن کاربردی به توضیح دقیق راهنمای استفاده از گزینه‌های مختلف ریست کردن مرکز کنترل های فیبارو می‌پردازد.

 

مد بازیابی (Recovery Mode)

  • اگر مدت طولانی به رابط کاربری اینترنتی (Web UI) مرکز کنترل دسترسی ندارید، می‌توانید با کمک مد بازیابی سیستم را راه اندازی کنید:
  • با قطع منبع تغذیه مرکز کنترل، آن را خاموش کنید.
  • ضمن نگه داشتن دکمه بازیابی “+” در نزدیکی دکمه روشن/خاموش، دستگاه را روشن کنید.
  • زمانی که چراغ‌های LED دستگاه از چپ به راست شروع به چشمک زدن کردند، دکمه بازیابی را رها کنید.
  • نکته: اگر شما دکمه بازیابی را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید، آدرس IP مرکز کنترل بر روی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ تنظیم شده و نیاز است تا تنظیمات شبکه در کامپیوتر شما به منظور دسترسی به مرکز کنترل با این آدرس تطبیق داده شود.

 

تنظیمات مرکز کنترل بسته به مدل مرکز کنترل و نسخه firmware شما تغییر خواهد کرد.

 

ریست کردن مرکز کنترل ۲ فیبارو

ریست کردن مرکز کنترل فیبارو 2

 

گزینه Recovering

این گزینه یک ریست کامل بر روی دستگاه انجام داده و با حذف تمامی اطلاعات کاربر، تنظیمات را به حالت پیش فرض کارخانه‌ای برمی‌گرداند. همچنین firmware دستگاه به نسخه اولیه مرکز کنترل ۲ در هنگام خرید از کارخانه برمی‌گردد. شما می‌توانید شماره نسخه را در صفحه نمایش در قسمت “Recovery Version” مشاهده نمایید. پس از گرفتن نسخه پشتیبان و اجرا، قادر خواهید بود تا firmware را با استفاده از رابط کاربری اینترنتی به آخرین نسخه آن بروز رسانی نمایید. اگر نمی‌خواهید که تمام اطلاعات شما از بین برود، مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از آخرین نسخه firmware دارید.

گزینه Moving

بزودی می‌آید.

گزینه Downloading

بزودی می‌آید.

 

 ریست کردن مرکز کنترل لایت فیبارو

ریست کردن مرکز کنترل لایت فیبارو

 

RepairSystem

این گزینه را می‌توان یک راه اندازی مجدد اولیه در نظر گرفت. این روش آخرین firmware مرکز کنترل لایت را دانلود کرده و آن را ضمن حفظ کل داده‌های کاربر بر روی دستگاه نصب می‌کند. اگر دسترسی به به رابط کاربری اینترنتی خود را از دست داده‌اید و نمی‌خواهید با پاک شدن اطلاعات شروع به کار نماید، این گزینه باید انتخاب شما باشد.

 

Repair from file

این گزینه مشابه حالت بالاست، با این تفاوت که به جای دانلود آخرین نسخه firmware موجود، باید آن را از یک فایل در داخل کامپیوتر خود فراخوانی کرد.

 

Recover System

این گزینه آخرین نسخه firmware مرکز کنترل لایت را دانلود کرده و ضمن حذف تمامی اطلاعات کاربر، آن را بر روی دستگاه نصب می‌کند. از این گزینه به عنوان آخرین چاره و یا داشتن یک شروع تازه استفاده کنید.

 

ریست کردن Z-Wave

در مرکز کنترل این امکان وجود دارد که تنها حافظه تجهیزات زی-ویوی ریست شود.

این گزینه در زبانه configuration و در قسمت زیر وجود دارد: Z-Wave Network > Reset Z-Wave

ریست کردن شبکه z-wave زی ویو

این عمل باعث حذف شدن تمامی داده‌ها روی chip زی-ویوی همه تجهیزات متصل شده با مرکر کنترل فیبارو می‌شود، اما سناریوها، تنظیمات شبکه، کاربران، تجهیزات مجازی (Virtual devices) و … را نگه می‌دارد.پس از این کار نیاز است تا هر تجهیزی که قبلا به مرکز کنترل وصل شده بود، حذف گردد و مجددا به دستگاه وصل شود.

نکته: شما می‌توانید تا زمانی که هیچ تجهیزی را از مرکز کنترل پاک نکرده‌اید، شبکه زی-ویو را از نسخه پشتیبان (Backup) بازیابی نمایید. زمانی که تجهیزات را از مرکز کنترل پاک کنید، فرایند بازگشت ناپذیر بوده و حتی با استفاده از نسخه پشتیبان شبکه زی-ویو قابل بازیابی نخواهد بود.

 

پشتیبان‌گیری و بازیابی (Backup and Restore)

جهت ساخت و بازیابی فایل پشتیبان برای مرکز کنترل وارد آدرس زیر شوید:

Configuration > Backup & Recovery

ریست کردن مرکز کنترل فیبارو 2

 

یک لیست شامل فایل‌های پشتیبان موجود، تاریخ و نسخه firmware که توسط شما ایجاد شده است، نمایش داده می‌شود. اگر فایل پشتیبان با نسخه firmware حاضر سازگاری داشته باشد، امکان انتخاب فایل بازیابی به شما داده می‌شود.

نکته: پیشنهاد می‌شود بطور منظم و خصوصا قبل از هرگونه تغییرات اساسی در سیستم خود، یک فایل پشتیبان برای خود تهیه نمایید.

 

Fibaro Home Center 2

یک امکان بازیابی اضافی در مرکز کنترل ۲ فیبارو، چک کردن فلش مموری از طریق دانگل USB است.

ریست کردن مرکز کنترل فیبارو

منبع :http://www.vesternet.com/resources/application-notes/apnt-107

همچنین ببینید

اتاق پنل رطوبت فیبارو

پنل رطوبت (Humidity Panel)

بازگشت به درس آموزش Humidity Panel پنل رطوبت اجازه می‌دهد تا برنامه‌های طوبت را در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *